CONCURS: cel mai bun proiect media elaborat de absolvenții ȘSAJ!

Centrul pentru Jurnalism Independent (CJI) și Școala de Studii Avansate în Jurnalism (ȘSAJ) anunță un concurs pentru cel mai bun proiect media, elaborat de absolvenții tuturor celor zece promoții ai școlii! Premiul, în valoare de 750 de euro, va fi oferit pentru cea mai inovatoare și practică idee, care să contribuie la consolidarea spațiului media independent din Moldova.

Eligibilitate: absolvenții ȘSAJ din toate timpurile, individual sau în echipă

Temă: nu există restricții tematice și nici ca arie de activitate. Poate fi o idee pentru ziar, online, radio sau TV - contează să fie interesant, util și cu impact

 

 

Criterii:

  • Originalitatea și noutatea ideii
  • Componenta practică
  • Sustenabilitatea

Dosarul de participare va include:

  • Propunerea de proiect (maximum cinci pagini)
  • Planul de realizare a proiectului
  • Bugetul detaliat
  • CV-ul candidatului/candidaților

Dosarele vor fi expediate la adresa electronică vmarin@scoaladejurnalism.md sau pot fi aduse direct la: str. Tighina, 49/4, etajul 3 (tel. 022.929440).

Data-limită de depunere a dosarelor: joi, 1 decembrie 2016, ora 24.00.

Propunerile vor fi examinate de un juriu alcătuit din cinci experți, inclusiv trei instructori ai Școlii de Studii Avansate în Jurnalism. Câștigătorul va fi anunțat în cadrul Galei Presei 2016, organizată tradițional de CJI la finele lui decembrie.