Bursele NED pentru admiterea de toamnă la Școala de Studii Avansate în Jurnalism!

×

Mesaj de eroare

Notice: unserialize(): Error at offset 5 of 8 bytes in variable_initialize() (line 1189 of /var/www/scoaladejurnalism.md/public_html/includes/bootstrap.inc).

Toamna vine cu vești bune la Școala de Studii Avansate în Jurnalism! Datorită unui grant oferit de National Endowment for Democracy din Washington, anunțăm un concurs pentru două Burse NED, pe care le vom oferi la cei mai buni doi candidați ce vor dori să se alipească actualei promoții a ȘSAJ.

Vă așteptăm cu drag și vă reamintim că Școala de Studii Avansate în Jurnalism înseamnă nu doar cei mai buni profesioniști media pe post de instructori. ȘSAJ vă oferă șansa de a cunoaște personalități marcante în diverse domenii; o vizită de studiu la mai multe instituții media din București; un Atelier pe Jurnalism de Date; cursuri gratuite de Stilistică Română și de Limbă Engleză. Iar la vară, pe final de an, vă așteaptă cele mai frumoase experiențe de redacție și cele mai reușite șanse de angajare.

 

Dosarul unui candidat trebuie să conţină:

  • CV
  • Formular (descarcă)
  • Scrisoare de motivare
  • Trei materiale jurnalistice (nu este obligatoriu ca acestea să fi fost publicate) sau poţi scrie un eseu la temă liberă
  • Două recomandări
  • Copia diplomei de studii superioare
  • Copia buletinului de identitate

Te aşteptăm pe adresa: Şcoala de Studii Avansate în Jurnalism, or. Chişinău, str. Tighina 49/4, et. 3. Pentru detalii referitoare la procedura de admitere contactaţi: Veronica Marin - tel.: 022.92.94.40,  079909414